Bakliyat ve Makarna, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Dudomi Körili Noodle


Son dönemlerde market raflarında birçok farklı markanın noodle ürünlerini görüyoruz. Bugün ise özel inceleme kapsamında içerikleriyle çokça tartışılan hazır noodle ürünleri arasından Erişler Gıda tarafından piyasaya sürülen ve GİMDES’ten onaylı helal sertifikasıyla dikkat çeken Dudomi Körili Noodle ürününü inceliyoruz. Ürün 60 gr’lık paketlerde satışa sunuluyor ve sıcak su eklemek suretiyle yemeye hazır hale geliyor.Ürün içeriğine baktığımızda temel olarak %91,6 oranında erişte ve %8,4 oranında körili çeşni içerdiğini görüyoruz. Üründe erişte içeriğinde ilk 3 sırada; buğday unu, palm yağı ve nişasta bulunuyor. Erişte bu temel bileşenlerin yanında soya unu ve tuz ilavesi de içeriyor. Eriştede ayrıca kıvam arttırıcı, kabartıcı, asitlik düzenleyici ve emülgatör katkı maddeleri bulunuyor.

Üründeki körili çeşni içeriğinde ise %1,5 oranında köri baharatı ilk sırada yer alıyor. Körili çeşnide köri baharatı haricinde sırasıyla; tuz ve sofra şekeri bulunuyor. Körili çeşnide ayrıca baharat karışımı olarak karabiber ve kırmızı biber yer alıyor. Çeşni içeriğinde aroma arttırıcı herhangi bir katkı maddesi yer almazken üründe MSG olarak bilinen Monosodyum Glutamat veya türevleri bulunmuyor. Ürün ekmek mayasından elde edilen ve aroma arttırıcı etkisiyle bilinen maya özütü içeriyor.Çeşni içeriğinde aroma arttırıcı herhangi bir katkı maddesi yer almazken üründe MSG olarak bilinen Monosodyum Glutamat veya türevleri bulunmuyor. Ürün ekmek mayasından elde edilen ve aroma arttırıcı etkisiyle bilinen maya özütü içeriyor. Yemeye hazır son ürün bu haliyle 60 gr’lık tek pakette 292 kcal enerji veriyor. Ürünün tek paketinde 38,4 gr karbonhidratın yanında 2,4 gr lif bulunuyor. Diğer yandan ürünün tek paketinde 3,4 gr tuz içeriğine özellikle dikkat çekmek gerekiyor. Ürün koruyucu katkı maddesi ya da yapay aroma vericiler içermezken, üründe Helal sertifikasının yanı sıra, düzenli denetimler çerçevesinde alınan Avrupa Vejetaryen Derneği’nden onaylı olarak “Vegan” onayı bulunuyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: Erişte (%91,6) [Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm), Nişasta, Soya unu, Tuz, Kıvam arttırıcı (Guar gam), Kabartıcı (Sodyum karbonat), Asitlik Düzenleyici (Potasyum karbonat), Emülgatör (Sodyum trifosfat), B2 vitamini (Riboflavin), Körili çeşni (%8,4) [Köri baharatı (%1,5), Tuz, Şeker, Maya özütü, Baharat karışımı (Karabiber, Kırmızı biber)]
🔎Dudomi Körili Noodle Besin Değerleri
👉Enerji 292 kcal
👉Karbonhidrat 38,4 gr
👉Yağ 11,9 gr
👉Protein 6,7 gr
👉Lif 2,4 gr
👉Tuz 3,4 gr
📌Not: Besin Değerleri sıcak su ile hazırlanmış tek paket (60 gr) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri