Hazır Yemek, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Yayla Yemek Hazır Kremalı Mantar Soslu Makarna


Yemeye hazır konseptinde üretmeye başladıkları katkısız ve koruyucusuz ürünleriyle dikkat çeken Yayla markasının raflarda yeni görmeye başladığımız yeni bir makarna çeşidini inceleyeceğiz; Yayla Kremalı Mantarlı Makarna. Ürün 250 gr’lık paketlerde satılıyor ve ürünün tek paketinde 125 gr’lık iki porsiyon yer alıyor. Ürün ambalajında “koruyucu ve renklendirici içermez” ifadeleri ile “mantar” ve “süt kreması” görselleri yer alıyor.Ürün içeriğine baktığımızda ürünün temel olarak %54 oranında makarna ve %46 oranında kremalı mantarlı sostan ibaret olduğunu görüyoruz. Üründe %54 oranındaki makarna içeriğinde durum buğdayı irmiği ve su haricinde herhangi bir bileşen yer almazken, kremalı mantarlı sosta da “mantarlı krema” ifadesi sözde kalmamış. Üründeki mantarlı krema içeriğinde ilk sırada %10 oranında mantar yer alırken, %7 oranında da süt kreması bulunduğu görülüyor.

Kremalı mantar sosu içeriğinde ayrıca bitkisel yağ olarak ayçiçek yağı bulunurken, piyasada “kremalı” diye satılan ürünlerde başrolde olduğunu gördüğümüz palm yağı veya türevlerinin olmadığını özellikle vurgulamak gerekiyor. Kremalı mantarlı sos içeriğinde ayrıca soğan, mısır nişastası, tuz, sarımsak, beyaz biber ve MSG’ye benzer etkisiyle bilinen fakat doğal hammaddelerden elde edilen maya ekstraktı da yer alıyor. Üründeki kremalı mantarlı sos içeriğinin ilk bileşeninin oransal dağılımına bakıldığındaysa, çoktan aza sıralanması hususunda şüphelerimiz ortaya çıkıyor.Ürün içeriğinde herhangi bir koruyucu katkı maddesi, aroma verici ya da yapay bileşen içermezken, bu haliyle 125 gr’lık tek porsiyonda 235 kcal enerji veriyor. Ürünün tek porsiyonunda 31,5 gr karbonhidratın yanında 3,4 gr lif bulunurken, ayrıca 9 gr yağ ve 5,3 gr protein yer aldığını görüyoruz. Üründe ayrıca tuz oranı sadece kremalı mantarlı sostan geldiği haliyle 125 gr’lık tek porsiyonda 1,1 gr olarak hesaplanıyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: Makarna (%54) [Durum buğdayı irmiği, su], Kremalı mantarlı sos (%46) [Mantar (%10), Bitkisel yağ (Ayçiçek), Süt kreması (%7), Soğan, Mısır nişastası, Tuz, Sarımsak, Maya ekstraktı, beyaz biber]
🔎Yayla Kremalı Mantar Soslu Makarna Besin Değerleri
👉Enerji 235 kcal
👉Karbonhidrat 31,5 gr
👉Yağ 9 gr
👉Protein 5,3 gr
👉Lif 3,4 gr
👉Tuz 1,1 gr
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (125 gr) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

GIDA DEDEKTİFİ
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri