Krema Sos ve Ezmeler, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Patiswiss Çikolatalı Kakaolu Fındık Kreması


Patiswiss markasıyla Migros ve Macrocenter mağazalarında satışa sunulan ve çocuklara yönelik bir ambalaj tasarımına sahip çikolatalı ve kakaolu fındık kreması ürününü inceleyeceğiz: Patiswiss Çikolatalı Fındık Kreması. Ürün 330 gr’lık cam kavanozlarda satışa sunuluyor. Ürün ambalajının ön yüzündeki “%50 fındık” ibaresi dikkat çekiyor. Üründe bu haliyle 330 gr’lık tek kavanozda 165 gr fındık bulunuyor.Ürün içeriğine baktığımızda ilk sıradaki %50 oranındaki fındığın yanı sıra sırasıyla; Şeker, Yağsız süt tozu ve Kakao tozu yer aldığını görüyoruz. “Çikolatalı” olarak beyan edilen üründeki sütlü çikolata oranının ise %1 olduğu anlaşılıyor. Üründeki sütlü çikolata içeriğinde ilk 3 sırada; Şeker, Kakao yağı ve tam yağlı süt tozu bulunuyor. Sütlü çikolata ayrıca peynir altı suyu toz ve kakao tozu içeriyor.

Üründe daha önce yer alan ayçiçek lesitininin ise yeni üretimlerde kaldırıldığı anlaşılıyor. Ürün bu bileşenler haricinde herhangi bir katkı maddesi ya da aroma verici içermiyor. Üründeki çikolata içeriğinde de aroma verici bulunmadığı görülüyor.Bu haliyle ürün 30 gr’lık tek porsiyonunda 175 kcal enerji veriyor. Ürünün tek porsiyonu 7,7 gr şeker içeriyor. Bu da tek porsiyonun kısmen sütten ve fındıktan gelen şeker hariç olarak yaklaşık 3 tane küp şeker içerdiğini gösteriyor. Üründe lif oranı ise tek porsiyonda 0,4 gr olarak hesaplanıyor. Tek porsiyondaki yağ oranı 12,5 ve protein oranı ise 4,8 gr olarak beyan ediliyor. Üründe palm yağı veya türevleri yer almadığından ve fındık ağırlıklı olarak doymamış yağ içerdiğinden tek porsiyondaki doymuş yağ oranı 1,4 gr olarak hesaplanıyor. Bu verilere göre üründen alınan kalorinin %7,3’ü doymuş yağdan gelirken, yaklaşık %17,5’i ilave şekerden geliyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: Fındık (%50), Şeker, Yağsız süt tozu, Kakao tozu, Sütlü çikolata (%1) [Şeker, Kakao yağı, Tam yağlı süt tozu, Kakao kitlesi, Yağsız süt tozu], Tuz
🔎Patiswiss Çikolatalı Fındık Kreması Besin Değerleri
👉Enerji 175 kcal
👉Şeker 7,7 gr
👉Yağ 12,5 gr
👉Protein 4,8 gr
👉Lif 0,4 gr
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri