Gündem Özel

Fatsa’da bir dereye atılan onlarca tavuk yerel çaplı bir çevre felaketine sebep oldu, devlet firmayı tespit edip komik bir ceza kesti!


Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Buharı Mahallesi’nde önceki gün dereden gelen kokular üzerine şikayette bulunan mahalle halkı kamu sağlığını tehdit eden bir olayı ortaya çıkartmış oldu. 2 gün boyunca dereden gelen kötü kokular sonrasında rahatsız olan mahalle halkının durumu jandarmaya bildirmesi üzerine inceleme başlatıldı.



Olay yerine gelen jandarma ekipleri derede yüzen poşetleri, bu poşetler içindeki parçalanmış ve bütün tavukları tespit etti. Ulusal basındaki bilgilendirmeye göre; güvenlik güçlerinin yaptığı inceleme sonrasında tarihi geçmiş atık tavukların Şenpiliç firmasına ait olduğu ve firmanın Fatsa bayiliğini yapan Ceceloğlu Pazarlama firması tarafından dereye atıldığı anlaşıldı. Diğer yandan tavukların atıldığı derenin 150 metre uzağında ise mahallelinin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Bolaman Su kuyusunun bulunduğu anlaşıldı.



E şimdi olası bir çevre felaketine sebep olacak düzeyde, kamu sağlığını tehdit eden bu olay karşısında devletimiz caydırıcı bir takım cezalar uyguladı, Tarım Bakanlığı söz konusu işletmenin işletme ruhsatını iptal etti, soruşturma başlattı herhalde diyeceksiniz. Ya hiçbir şey olmadıysa da basına yansıyan bu olay karşısında herhalde adamları ödüllendirecek değiller ya! Tabi tabi, öyle elbette. Fakat bu olayda devletimiz bizi şaşırtmış ve firmaya Kabahatlar Kanunu’nun ilgili maddesi uygulanarak firmaya 617 lira ceza kesmiş… Yani kısaca zahmet ettiniz demek istemişler. #NeYediğiniziBilin





Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri