Dondurma ve Buzlar, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Serez Gurme Dondurma Duble Kaymaklı Dondurma


Yaz mevsimini artık geride bırakmaya hazırlanırken “şöyle son bir dondurma yiyeyim” diyecekler için bugün fikir verebilecek bir dondurma içeriğini sunacağız; Serez Gurme Dondurma Duble Kaymaklı. Mağazalarında ve web sitesinde yüksek oranda süt ve süt kaymağı içeren dondurmaları üreten Serez Gurme Dondurma’nın bu çeşidinde pek de alışık olmadığımız şekilde tam %88 oranında süt ve süt kaymağı bulunuyor.Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; İnek sütü, süt kaymağı ve şeker bulunduğunu görüyoruz. “Duble kaymaklı” üretilen üründe süt kaymağı oranının az rastlanır şekilde yoğunluğu dikkat çekiyor. Bu haliyle üründe %27 oranında süt kaymağı bulunuyor. Üründe bu süt bileşenlerinin yanında ayrıca %3,7 oranında yağsız süt tozu bulunuyor. Üründeki ilave şeker oranı ise firma tarafından %10 olarak açıklanıyor – ki bu da tek top ürünün 4,5 gr yani yaklaşık 2 küp şeker kadar ilave şeker içerdiğini gösteriyor.

Üründe lif içeriği de dikkat çekerken, diğer Serez Gurme Dondurma çeşitlerinde olduğu gibi bu çeşitte de hindiba kökü lifi ilavesi ile salep ve keçiboynuzu bulunuyor. Bu bileşenlerden doğal olarak üretilen üründe herhangi bir kıvam arttırıcı katkı maddesi, renklendirici, aroma verici, nişasta bazlı şeker veya türevleri bulunmuyor.Ürün bu haliyle 100 gr’da tamamı süt ve süt ürünlerinden gelen 11,1 gr yağ ve 4,4 gr protein içeriyor. Üründe ayrıca hindiba kökü lifinin etkisiyle 1,2 gr lif bulunuyor. Bu da 45 gr’lık tek topta 77,4 kcal veren ürünün 4,5 gr şekerin yanında 0,5 gr lif içerdiğini gösteriyor. Üründe ayrıca tek topta 5 gr yağ ve 2 gr protein bulunuyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: İnek sütü, Süt kaymağı, Şeker, Yağsız süttozu, Hindiba kökü lifi, Salep, Keçiboynuzu
🔎Serez Gurme Dondurma Duble Kaymaklı Dondurma Besin Değerleri
👉Enerji 77,4 kcal
👉Şeker 4,5 gr
👉Yağ 5 gr
👉Protein 2 gr
👉Lif 0,5 gr
📌Not: Besin Değerleri tek top (45 gr) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri