Gıda Takviyesi, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

TheLifeCo Devedikeni, Enginar Ekstresi ve Silimarin içeren Takviye Edici Gıda


TheLifeCo markasıyla gıda takviyesi alanında farklı içeriklere sahip ürünleri incelemeye devam ediyoruz. Bugün sizlerle Migros mağazalarında rastladığımız TheLifeCo Enginar ve Devedikeni Ekstraktı’nı inceleyeceğiz. Üründe devedikeni ekstraktının yanı sıra yüksek oranda silimarin etken maddesi de bulunuyor. 150 ml’lik şişelerde satılan ürünün tek porsiyonu 5 ml olarak belirlenmiş ve bu haliyle günde 1 kez alınması önerilen ürünün tek şişesi 1 aylık tüketimi sağlamaya yetiyor.Ürün içeriğine baktığımızda ürünün sırasıyla; devedikeni ekstresi, enginar ekstresi ve biberiye ekstresi bulunduğunu görüyoruz. Bu ekstreler içerikte çoktan aza doğru sıralanıyor ayrıca ürünün besin değerleri tablosunda 5 ml’lik tek porsiyonundaki bileşen miktarları beyan ediliyor. Buna göre ürün 5 ml’lik tek porsiyon 300 mg Devedikeni ekstresi, 200 mg Enginar ekstresi ve 10 mg Biberiye ekstresi içeriyor.Üründe dikkat çeken bir diğer bileşen ise firmanın bitki tozlarından değil, standardize edilmiş bitki özlerinden elde ettiği Silimarin. Bu haliyle 300 mg Devedikeni ekstresinden %80 konsantrasyonda elde edilen Silimarin tek porsiyon üründe 240 mg düzeyinde bulunuyor. Silimarin, devedikeni bitkisinde yüksek oranda bulunan ve özellikle karaciğer, safra kesesi ve safra yolları sağlığını desteklemek için kullanılan bir bileşen olarak dikkat çekiyor. Silimarin aynı zamanda antioksidan ve anti inflamatuar etkileriyle biliniyor.

Diğer yandan üründe karabiberden elde edilen ve karabiberin karakteristik tadının ve kokusunun bir kısmını sağlayan piperin bileşeni yer alıyor. Tek porsiyon üründe 0,25 mg düzeyinde yer alan piperinin antioksidan ve anti inflamatuar etkilerinin yanında vücuda alınan gıdalardaki vitamin, mineral ve yararlı bileşenlerin daha hızlı emilerek faydasının arttırdığı yani biyoyararlılığı olumlu yönde etkilediği biliniyor.Bu haliyle ürün başta karaciğer sağlığına olumlu yönde katkı sağlayan ve bitki tozu yerine bitki özlerinden elde edilen yüksek konsantasyonlu doğal bileşenler içerirken, ilaç niteliğinde olmayıp, gıda takviyesi sınıfında üretiliyor. Bu haliyle silimarin ve piperin gibi etkili bileşenler içeren ürün tüketilmeden önce sağlık profesyoneliyle veya beslenme uzmanlarıyla görüşülmesi faydalı olacaktır. Son olarak ürünün bu temel bileşenlerin yanında koruyucu olarak potasyum sorbat ve sodyum benzoat içerdiğini, bunun dışında üründe herhangi bir katkı maddesi, ilave şeker, tatlandırıcı ya da aroma verici bileşenler bulunmadığını belirtelim. #NeİçtiğiniziBilin🔎İçindekiler: Deiyonize su, Kıvam arttırıcı (Gliserol), Devedikeni ekstresi, Enginar ekstresi, Biberiye ekstresi, Koruyucu (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Piperin
🔎TheLifeCo Enginar ve Devedikeni Ekstraktı Besin Değerleri
👉Devedikeni ekstraktı 300 mg
👉Silimarin 240 mg
👉Enginar ekstraktı 200 mg
👉Biberiye ekstraktı 10 mg
👉Piperin 0,25 mg
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (5 ml) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri