Balık, Dondurulmuş Gıda, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Dardanel Fish Fingers Dondurulmuş Balık Kroket


Daha önceki yıllarda ton balığı konserveleriyle bildiğimiz Dardanel, son yıllarda artan ürün çeşitliliğiyle hesabımızda da çoğu zaman yer verdiğimiz ürünler üretiyor. Bugün dondurulmuş ürün raflarında yer alan Dardanel Fish Fingers ürününü inceleyeceğiz. Derin dondurulmuş olarak satışa sunulan ürünün 250 gr’lık paketlerinde 8 adet balık kroket bulunuyor. Ürün ambalajının ön üzünde “dışı kıtır kıtır, içi %100 mezgit balığı” ifadeleri yer alıyor.Ürün içeriğine baktığımızda %60 oranında Alaska mezgit balığı içerdiğini görüyoruz. Güncel ambalajında yer almasa da, firma bu üründe ithal edilen açık deniz balıklarının kullanıldığını beyan ediyor. Diğer yandan üründe daha önceki yıllara göre protein oranının yükseldiği görülüyor. Bu haliyle ürün 250 gr’lık pakette toplam 35 gr protein içerirken, bu da 31 gr’lık tek adet balık krokette 4,5 gr protein demek oluyor.

Buna göre üründen alınan kalorinin %31’i proteinden geliyor. Üründe Alaska mezgit balığının yanı sıra buğday unu, değişen miktarlarda kanola ve ayçiçek yağı, sofra şekeri, tuz, maya ve nişasta bulunuyor. Ürün ayrıca dış kaplamada kullanılan çıtır pane harcında kıvam arttırıcı olarak guar gam içeriyor. Üründe bunun yanı sıra herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu bulunmazken, dondurulmuş olarak satıldığı için uzun süre raf ömrüne sahip oluyor.Ürün bu haliyle 31 gr’lık tek adette 57,8 kcal enerji veriyor. Ürünün tek adedinde 4 gr karbonhidrat, 2,5 gr yağ ve 4,5 gr protein bulunuyor. Üründe ayrıca 0,75 gr lif bulunurken, ürünün tuz oranı ise tek adette 0,37 gr olarak beyan ediliyor. Omega-3 oranının da beyan edildiği ürünün etiket verilerine göre tek adette 62,5 mg Omega-3 bulunduğu anlaşılıyor. Son olarak ürünün tavada orta ateşte her bir yüzey 5-6 dakika, derin yağda 180 Santigrat derecede 2,5-3 dk veya fırında 200 Santigrat derecede 15-17 dakika pişirilmesi öneriliyor. #NeYediğiniziBilin🔍İçindekiler: Alaska mezgit balığı (%60), Buğday unu, Bitkisel yağlar (Değişen miktarlarda kanola yağı, ayçiçek yağı), Şeker, Maya, Tuz, Nişasta, Kıvam arttırıcı (Guar gam)
💉Alerjen Uyarı: Balık ve gluten içerir.
🔍Dardanel Fish Fingers Dondurulmuş Balık Kroket Besin Değerleri
👉Enerji 57,8 kcal
👉Karbonhidrat 4 gr
👉Yağ 2,5 gr
👉Lif 0,75 gr
👉Protein 4,5 gr
👉Tuz 0,37 gr
👉Omega-3 62,5 mg
📌Not: Besin Değerleri tek adet (~31 gr) ürün için verilmiştir. 250 gr’lık tek pakette 8 adet balık kroket bulunmaktadır.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

GIDA DEDEKTİFİ
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri